Gemeente Coevorden werkt aan goede doelen

Gemeente Coevorden werkt aan goede doelen

De Stichting Sleen4life organiseert evenementen waarmee ze geld inzamelen voor mensen met kanker. In Sleen zetten veel vrijwilligers zich in voor dit goede doel. Dina Nieborg en Cisca Reininga zijn daar twee van en zij vertellen graag over Sleen4Life.Dit jaar hebben we voor het eerst de doorkomst van de Roparun in Sleen georganiseerd”, vertelt Dina, “en dat was een enorm succes. Als ik terug denk aan de saamhorigheid in ons dorp, springen de tranen weer in mijn ogen!” “Het was inderdaad geweldig hoe Sleen zich van zijn goede kant heeft laten zien”, haakt Cisca aan. “We konden terecht bij inwoners voor water en elektriciteit, en kregen van de bedrijven in Sleen en omgeving bijna voor niets alle andere benodigdheden. Van tafels tot stoelen, brood, soep, koelwagens en zelfs de muziek!”

 Roparun

De Roparun is een estafetteloop van meer dan 500 kilometer van Parijs en Hamburg naar Rotterdam waarbij mensen, in teamverband, een sportieve prestatie leveren om op die manier geld op te halen voor mensen met kanker. Een Roparunteam bestaat uit acht lopers die ieder gemiddeld zo’n 65 kilometer lopen oftewel meer dan 1 ½ marathon. Daarnaast bestaat een team uit minimaal twee fietsers en nog een aantal begeleiders.

“Ons team uit Sleen liep van Hamburg naar Rotterdam”, vervolgt Dina. “Het leek ons wel een leuk idee om de route ‘ietsje’ te verleggen om van Sleen een doorkomstplaats te maken. We hebben contact gezocht met de organisatie, zij gingen ermee akkoord en wij begonnen met het organiseren.”

 Compact en eenvoudig

“We hadden vooraf geen notie, hoe dat zou uitpakken”, lacht Cisca. “Voor de zekerheid organiseerden we de doorkomst op de trambrink in Sleen. Hiermee hielden we het compact wat de sfeer zeker ten goede zou komen. We plaatsten een podium aan de overkant van de straat, zodat de lopers tussen het publiek en het podium konden passeren. Bezoekers konden lunchen voor vier euro per persoon en werden vermaakt met muziek en streetdance optredens.”

“Vanaf het punt waar het team Sleen binnenkwam hadden we een route aangegeven met oranje vlaggetjes”, gaat Dina verder. “Het was in het Pinksterweekend en ook nog tijdens het EK, dus dat kwam wel leuk uit. Ons standpunt was: we houden het eenvoudig, er komt al genoeg organisatie bij kijken.”

Complete verrassing

De dames hadden op dat moment nog géén idee hoe goed die eenvoud zou uitpakken. Niet alleen voor het publiek, maar vooral voor de deelnemers aan de Roparun. Voor de doorkomst moesten ze de hoek om en daar was de verrassing compleet; een overweldigende ontvangst!

Golf van emotie

“Er was enorm veel publiek dat zich ook echt heel bewust was van het feit dat dit niet zo maar een hardloopwedstrijd was, maar een loop voor een goed doel. We krijgen allebei nog kippenvel als we terugdenken aan de doorkomst. Al dat publiek dat applaudisseerde en de emotie die als een golf door de toeschouwers ging. Het was echt geweldig!”

Kies het goede doel!

Van de Stichting Roparun kreeg Sleen4Life voor het organiseren van de doorkomst een aanmoedigingsprijs van € 10.000,- die zij mogen besteden aan een goed doel in het kader van palliatieve zorg voor mensen met kanker. U mag meestemmen over de besteding van deze aanmoedigingsprijs. Kent u een goed doel in de gemeente Coevorden dat zich inzet voor palliatieve zorg voor mensen met kanker? Kunt u aangeven waarom juist dat goede doel voor de aanmoedigingsprijs in aanmerking komt? Stuur dan, voor 30 december, een aanvraag in. Dat kan via Sleen4life@hotmail.com. Vermeld in de onderwerpregel: Aanmoedigingsprijs.